Jak začít podnikat bez vstupního kapitálu

Podnikání nemusíte vždy rozjet se statisícovým finančním krytím. Jsou případy, kdy prodáváte svoje služby a nepotřebujete nakoupit drahé vybavení. Samozřejmě, u klasických řemesel tomu tak není, ale existují i živnosti, kde nebudete potřebovat žádné peníze do začátku. Prodávat totiž budete své vlastní schopnosti.

Nabízí se kupříkladu ready made firma, tedy převzetí založené společnosti bez vstupního kapitálu

Základní kapitál je stoprocentně splacen, takže v okamžiku podpisu nepotřebujete vkládat ani korunu. Firma s nálepkou „ready-made“ může mít i virtuální sídlo, což je výhodné zvláště tehdy, když není žádná fyzická kancelář zapotřebí. Otázku, jak začít podnikat bez vstupního kapitálu, můžete vyřešit i jinými způsoby. K založení klasické volné živnosti stačí mnohdy jen jediné, a sice čistý trestní rejstřík. Můžete se vrhnout na doučování některých předmětů, které studentům moc nejdou – záleží, jaký je váš osobní talent. Vyučování na hudební nástroj? Základy práce s PC? Nebo angličtina a dějepis? Alternativ je zde skutečně neomezeně, a to ještě vůbec nekončíme.

Podnikat bez vstupního kapitálu může začít i šikovný účetní nebo daňový poradce, stejně jako copywriter nebo překladatel. Jaký jazyk umíte? Je to díky dlouholetému pobytu v cizině nebo studiu jazykové školy v ČR? Vlastníte nějaký jazykový certifikát? Za hodinu práce si takto můžete přijít i na několik stokorun, i když jde samozřejmě o činnost poměrně vyčerpávající a s klasickou osmihodinovou pracovní dobou počítat mnohdy nelze. V začátcích může být obtížné sehnat zakázky, je proto lepší nejprve trochu prosondovat trh. Nabízet můžete bez vstupního kapitálu třeba i úklidové služby, stačí jen chuť do práce a pár úklidových pomůcek, včetně kvalitních čistících prostředků, v neposlední řadě je tu možnost venčení psů nebo hlídání dětí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *